Maksymalna wartość dofinansowania jaką można uzyskać wynosi aż 400 000 zł.
Skorzystaj z dotacji i zainwestuj w nowoczesne technologie!Jeśli prowadzisz działalność w branży rzemieślniczej, teraz jest idealny moment, aby podnieść wydajność i jakość swojej pracy dzięki naszym urządzeniom. Oferujemy:
-
Spawarki laserowe Fiber 4w1 – wszechstronne i precyzyjne rozwiązanie do spawania, czyszczenia, cięcia i nanoszenia powłok. Idealne do metali i ich stopów, niezastąpione w warsztatach rzemieślniczych.
-
Plotery laserowe CO2 – doskonałe do cięcia i grawerowania drewna, skóry, tekstyliów, akrylu czy szkła i kamienia, pozwalając na realizację najbardziej wymagających projektów artystycznych i użytkowych.
-
Znakowarki laserowe CO2 i Fiber – niezawodne urządzenia do trwałego i precyzyjnego znakowania metali, tworzyw sztucznych, ceramiki i innych materiałów. Perfekcyjne do personalizacji produktów, tworzenia oznaczeń technicznych czy znakowania artystycznego.
Dzięki dotacjom unijnym lub krajowym możesz łatwo sfinansować zakup naszych urządzeń i zyskać przewagę konkurencyjną. Dlaczego warto wybrać nasze rozwiązania?
-
Nowoczesna technologia – podnieś jakość swoich produktów i wyróżnij się na rynku.
-
Wsparcie w uzyskaniu dotacji – pomagamy w formalnościach, abyś mógł skupić się na swojej pasji.
-
Oszczędność czasu i kosztów – nasze urządzenia zwiększają wydajność pracy, redukując czas i koszty produkcji.
-
Elastyczność zastosowań – od małych detali po większe projekty, nasze maszyny sprawdzą się w każdej sytuacji.
Nie przegap okazji, aby rozwinąć swoją działalność! Skontaktuj się z nami już dziś, a pomożemy Ci wybrać odpowiednie urządzenie i skorzystać z dostępnych dotacji. Wspólnie zrealizujmy Twoje rzemieślnicze marzenia!
Nabór skierowany jest do przedsiębiorców prowadzących mikro i małe firmy w formie indywidualnej działalności gospodarczej (JDG) lub spółki cywilnej będących przedstawicielami zawodów rzemieślniczych w tym m.in.: złotników-jubilerów, spawaczy, tokarzy, mechaników samochodowych, lakierników, blacharzy, piekarzy, cukierników, stolarzy, fotografów, kamieniarzy, optyków, mechaników, drukarzy, krawców, operatorów obrabiarek metaloplastyków, renowatorów zabytków architektury i wielu innych. Pełna lista zawodów rzemieślniczych to aż ok. 130 pozycji. Działalność rzemieślnicza musi być prowadzona w sposób nieprzerwany przez co najmniej rok na moment składania wniosku, a wnioskodawca (w przypadku spółek cywilnych – przynajmniej jeden wspólnik) musi legitymować się dowodem kwalifikacji zawodowych. Nie będzie wystarczające zatrudnianie pracowników wykonujących zawody rzemieślnicze. Kwalifikacje zawodowe wnioskodawcy będą musieli wykazać:
-
dyplomem lub świadectwem ukończenia wyższej, ponadgimnazjalnej lub ponadpodstawowej szkoły o profilu technicznym bądź artystycznym w zawodzie (kierunku) odpowiadającym dziedzinie wykonywanego rzemiosła; lub
-
dyplomem mistrza w zawodzie odpowiadającym danemu rodzajowi rzemiosła; lub
-
świadectwem czeladniczym albo tytułem robotnika wykwalifikowanego w zawodzie odpowiadającym danemu rodzajowi rzemiosła; lub
-
zaświadczeniem potwierdzającym posiadanie wybranych kwalifikacji zawodowych w zakresie zawodu odpowiadającego danemu rodzajowi rzemiosła.
Przez premiowane przedsięwzięcia należy rozumieć projekty, które z uwagi na swoją specyfikę mogą uzyskać dodatkowe punkty w ramach procesu oceny wniosku, a zaliczyć do nich można m.in..:
-
realizację projektu przez Wnioskodawców zrzeszonych w organizacjach samorządu gospodarczego rzemiosła oraz aktywnie działających na rzecz rzemiosła poprzez szkolenie uczniów;
-
realizację projektu w gminach wchodzących w skład Obszarów Strategicznej Interwencji;
-
projekty skutkujące zwiększeniem zatrudnienia u wnioskodawcy;
-
projekty, których rezultatem będzie wdrożenie nowych produktów bądź usług;
-
działania zmierzające do łagodzenia skutków zmian klimatu np. poprzez ograniczenie zużycia surowców lub zmniejszających poziom hałasu;
-
przedsięwzięcia prowadzące do wydłużenia cyklu życia produktu lub umożliwiające ponowne wykorzystanie produktu np. naprawa